babygo
  מחשבון הריון
 
  דף הבית  
 
  מאמרים  
 
  בייביגו TV  
 
  אינדקס  
 
  אודות  
 
  צרו קשר  
 
  רדיו בייבי-גו  
 
  מחשבון הריון  
 
קטגוריות מאמרים
הומואופטיה
הורות וחינוך
הלידה
הנקה
הריון בריא
כללי
לאחר הלידה
לקראת הלידה
פוריות
צילום הריון
רשלנות רפואית
תופעות שונות בהריון
תזונה
 
למה צריך הכנה ללידה ?
אהובה הילה חן
פורסם : 17/02/2011
עם ההיריון המתקדם ולקראת הלידה הקרבה, עולות שאלות רבות באשר לדרך הטובה ביותר להתכונן ללידה.


אהובה הילה חן, אחות מדריכה להכנה ללידה, דולה - מלווה בלידה מדריכת הנקה ומנחת מפגשי אמהות ותינוקות לאחר לידה מוסמכת מטעם המרכז הישראלי לחינוך ללידה, רכזת קורס הכשרת מדריכות הכנה ללידה ודולות במרכז הישראלי לחינוך ללידה , ואימא לשניים מסבירה.

איך מתכוננים ללידה?
כל חייכם אתם מתכוננים ללידה. סיפור הלידה של אמכם וסבתכם, אם סופר באוזניכם, התחיל להכין אתכם ללידה לפני שנים, כמו גם הספרים שקראתם והסרטים בהם צפיתם ושבהם הופנמו מסרים שונים על לידה. חוויות הנעורים שלכם, הרגלי החיים שלכם, כולם מכינים אתכם לקראת הלידה הקרבה.

ההיריון מכין אתכם בצורה אינטנסיבית במיוחד ללידה. הגוף המשתנה במהירות, התחושות שעולות בכם ביחס לשינוי והרעיונות שעולים בכם לקראת הלידה, כל אלו יוצרים מכלול של עמדות, ציפיות והכנות לקראת הלידה המתקרבת. כמי שמתכוננים ללידה בישראל 2008 , ישנן דרכים נוספות בהן תרצו בוודאי להעשיר את עצמכם לקראת הלידה, ולהגביר את הסיכוי להפוך את חווית הלידה שלכם להיות הטובה ביותר שניתן. אני מדברת על מגוון רחב של דרכים לרכישת כלים לקראת הלידה. החל ברכישת ידע ממקורות עדכניים כמו האינטרנט, דרך השתתפות בקבוצות תנועה והתעמלות המיועדות לנשים הרות, שמיעה וקריאה של סיפורי לידה, סיורים בבתי-חולים וכלה בקורס להכנה ללידה.

מה לומדים בקורס ההכנה ללידה?
רוב הסיכויים שהקורס להכנה ללידה שבו תבחרו, יכלול חלק תיאורטי, חלק מעשי וחלק חוויתי.
החלק התיאורטי יכלול: סקירה בסיסית של אנטומית האגן הנשי לקראת הלידה, מהלך הלידה על שלושת שלביה, סוגי לידות, תמיכה בלידה, סימנים מבשרי-לידה וסימני אזהרה , משככי כאבים, התערבויות, ותכנית לידה.לידה טבעית, לידה בבית חולים, כל כך צפויה התייחסות למתרחש בתינוקיה, לאפשרות הביות, לימים הראשונים בבית ולראשית ההנקה.
הפרק המעשי כולל: בדרך כלל לימוד והתנסות בעקרונות העיסוי בצירים, תנוחות, תנועתיות ונשימות, ואף הרפיה ודמיון מודרך.
החלק החוויתי הוא הדינאמיקה המתפתחת תוך כדי הקורס, סרטי לידה והתכנים הנפשיים, הרגשיים ואף רוחניים שהמדריכה והמשתתפים מביאים ומביעים במהלכו.

מה מטרת הקורס?
לתת לכם ארגז כלים, הטוב ביותר שניתן, לקראת הדבר העצום והנפלא שלפניו אתם עומדים. המטרה היא לחזק את עמדותיכם ואמונותיכם, להניח אותם על בסיס איתן של ידע, ולסכם אותם במסמך שיאפשר לכם את התקשורת הטובה ביותר עם הצוות - תכנית לידה, כהכנה ללידה בבית חולים.

עד כמה חשוב הקורס?
אי אפשר להפריז בחשיבות ההכנה ללידה, במיוחד לקראת הלידה הראשונה. אירוע דרמטי זה עשוי לעצב חלק גדול ומשמעותי בחייכם ובחיי התינוק, החל בעתיד האורוגניקולוגי של האישה, דרך הדימוי העצמי שלה, ובריאותו של הרך הנולד וכלה באיכות החיים הזוגיים שלאחר הלידה.
נשים רבות מבכות במשך שנים את הלידות הטראומטיות שחוו ושהיו עשויות להסתיים לגמרי אחרת "אילו רק ידענו ..."
ידע הוא כוח ואת הידע הזה רוכשים בקורס ייעודי - קורס הכנה ללידה.
כחלק חשוב מהקורס הוא : עיבוד חווית הלידה - בשיחה עם היולדת ובן זוגה או במפגש עם התינוקות לאחר לידה כחלק חשוב מהקורס .

מטעם מי מתקיימים הקורסים?
עד לפני שנים לא רבות קורס ההכנה ללידה היה קורס 'מטעם'. בתי-חולים טיפות חלב, קופות חולים, והממסד הרפואי, הכינו זוגות ללידה בדרך שמרנית, כזו שאינה שמה בהכרח בראש מעייניה את טובת היולדת. עם כוחות השוק, וההכרה המתפשטת במקצוע ההכנה ללידה בשנים האחרונות, עברה ההגמוניה הזו מן העולם. כיום ניתן למצוא קורסים טובים מאד אצל מדריכות פרטיות, אך גם במסגרת בתי החולים. עם זאת, כאחות המכירה היטב את המערכת והממסד הרפואי, אני יכולה לומר שקורס הכנה ללידה ע"י מדריכה פרטית, חיצוני לממסד הרפואי עשוי לצייד אתכם במידע אובייקטיבי, המונחה על ידי האינטרס האינדיבידואלי.
בהכנה ללידה פרטית המידע הוא בלתי תלוי ומטרתו לתת את השרות הטוב ביותר של מידע אמיתי ועדכני לזוגות העומדים בפני האירוע הכול כך משמעותי בחייהם - הלידה.

כיצד לבחור מדריכה מתאימה?
בחירת המדריכה חשובה מאד. היא המנחה אתכם בדרך אל הלידה, וממנה תשאבו ידע, כוחות ואמונה בדרככם. לכן, חשוב מאד שתקדישו זמן ומחשבה לבחירה. חשוב שהמדריכה שלכם תהיה מדריכה הכנה ללידה מוסמכת, אך גם שתחושו עמה בנוח ושתהיה ביניכם 'כימיה' טובה וזורמת.
כדאי לכם 'לראיין' מספר מדריכות לפני שאתם מקבלים החלטה. הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא לשאול את עצמכם מהי חווית לידה טובה בעיניכם? ולברר את עמדתה של המדריכה בקשר לסגנון זה ולציפיותיכם. האינטואיציה שלכם עשויה לסייע בקבלת ההחלטה הסופית.

מיהי מדריכה מוסמכת?
מדריכה מוסמכת ה
 
הדפסת מאמר הדפסת מאמר
עוד בערוץאיך תגיעי מוכנה ללידה שלך ?הכנה ללידה בעד ונגד
  אודות מפת האתר אתרים ברשת PPV קישורים שימושיים קישורים מומלצים
  מי אנחנו דף הבית יוגב - ברכות לכל אירוע הריון   רדיו candy crush saga
פרסם אצלנו מאמרים רדיו איקס - רדיו באינטרנט ברכות   דולה שירות מחשבים
  כתבו אלינו אינדקס בעלי מקצוע travelx - נופש ותיירות שירותי מחשוב   פורטל נשים ברכות ליום הולדת
לאתר החברה מחשבון הריון foodix - חיפוש מתכונים כרטיסי ברכה   שנה טובה חלונות כהים לרכב
    קופונים gapo - דף בית שימושי ראש השנה   מחשבון משכנתא
  רישום לאתר ppage - דף בית אישי    
    על האתר best100 - מאה האתרים הטובים        
           
לאתר של חברת פי.פי.וי. בילינג ישראל כל הזכויות שמורות פי.פי.וי. בילינג ישראל בע"מ 2009 © לאתר הברכות לאתר רדיו איקס לדף הבית השימושי gapo