babygo
  מחשבון הריון
 
  דף הבית  
 
  מאמרים  
 
  בייביגו TV  
 
  אינדקס  
 
  אודות  
 
  צרו קשר  
 
  רדיו בייבי-גו  
 
  מחשבון הריון  
 
קטגוריות מאמרים
הומואופטיה
הורות וחינוך
הלידה
הנקה
הריון בריא
כללי
לאחר הלידה
לקראת הלידה
פוריות
צילום הריון
רשלנות רפואית
תופעות שונות בהריון
תזונה
 
הריון בריא - תינוק בריא
אתר טבעוני
פורסם : 12/01/2011
מחקרי השוואה מצאו בשנים האחרונות שבמדינות מסוימות במערב הרמה הממוצעת של רכיבי תזונה חיוניים בחלב- אם ירדה בכ- 35 אחוזים בממוצע לעומת הרמות לפני 15 שנים.


לכן, פותחו שיטות ורכיבי תזונה טבעיים שיכולים להוות כלים נאותים להריון בריא וללידת תינוק בריא.

הריון הוא בגדר חדשה משמחת, אך לרוב האשה אינה יודעת שעליה להתנהל בצורה שונה מאשר בתקופה שלפני ההריון, על מנת שההריון יתנהל בצורה תקינה ויוביל ללידת תינוק בריא.

הריון גורם לשינוי מהותי בתהליכים אצל האשה בכל אחד משלביו. ניתן לחלק הריון לשלושה שלבים (ראשון, שני ושלישי). אך יש להוסיף לכך את שלב טרום ההריון, פרק זמן מקדים שרצוי לנהוג בו נכון, כדי שהגוף יהיה במצב של איזון מרבי בזמן קליטת ההריון. איזון טרום הריון מגדיל את הסיכוי להריון בריא וללידת תינוק בריא.

לאחר הלידה - יש להתנהל באיזון בזמן ההנקה והחזרה לשגרה.

טרום הריון: בשלב טרום הריון - אם הזוג מתכנן כניסה להריון, מומלץ להתחיל בהתארגנות לאיזון התזונה והפעילות, כי השבועות הראשונים להריון הם זמן חשוב ביותר להתפתחות תינוק בריא.
בתקופה זו יש להקפיד שלא להזניח את הגוף. כמו כן, מומלץ ללמוד תרגילי הרפיה.

השלב הראשון: במקרים רבים בשלב הראשון של ההריון, לאחר השמחה הראשונית, האשה חשה בחילה ונתקלת בבעיה הראשונה של חוסר יכולת או רצון לאכול. כך נמנעת תזונה מאוזנת הגורמת לחסכים ברכיבי תזונה חיוניים לאשה ולעובר. התופעה נפוצה בכל העולם בשכיחות של 60-80 אחוזים בין הנשים ההרות. היא אינה מתחילה מיד עם ההתעברות, אלא לאחר כשלושה שבועות, ונמשכת כשלושה חודשים, ולעיתים אף הרבה יותר.
בכל שלב בהתפתחות העובר יש צורך ברכיבי תזונה המיוחדים לשלב ההתפתחותי של העובר ועל האשה לדעת לשמור על עצמה כדי שלא תינזק מההריון.

השלב השני: שלב זה של הטיפול מגיע בדרך כלל לאחר שהבחילות חלפו. לכן, יש לאזן את הרכב התזונה ולאכול ארבע ארוחות מסודרות ליום, שיכללו את כל אבות המזון. בשלב הזה מופיעות החולשות, חוסר ברזל וויטמיןB12..

השלב השלישי: בשלב זה העובר מתפתח ומוסיף משקל בקצב מהיר והוא צורך כמויות גדולות יותר של רכיבים חיוניים מהאם, דוגמת חומצות שומן שהן חיוניות ביותר להתפתחות מוח העובר ומערכת העצבים שלו. חוסר איזון ברכיבים אלו במזונה של האם מוביל לחוסרים ולנזק לעובר ולאם . לכן, בחודשים אלה על האם להעשיר את מזונה בחומצות שומן חיוניות המותאמות להריון בריא ולידת תינוק בריא.

חלב אם מאוזן חשוב לבריאות התינוק
מחקרי השוואה שנערכו בשנים האחרונות, מצאו שבמדינות מסוימות במערב הרמה הממוצעת של רכיבי תזונה חיוניים בחלב אם ירדה ב- 35 אחוזים בממוצע לעומת הרמות בחלב אם לפני 15 שנים. במחקרים אלה נמצא, שהרמה הממוצעת של אותם רכיבים (לדוגמא חומצות שומן חיוניות) בחלב אם במדינות המערב נמוכה
בכ- 75 אחוזים בהשוואה לרכיבים אלה בחלב אם במזרח אסיה (יפן, קוריאה, וסין), שם המנטליות והתזונה שונות. מצב חלב אם בלתי מאוזן לאחר הלידה מרמז על מצב לא מאוזן של האשה והעובר בכל תקופת ההריון, שאת תוצאותיו לא תמיד ניתן לראות מיד. העובדות כיום מראות, כי נשים רבות סובלות לאחר הלידה מבעיות שונות כגון: דיכאון, תשישות, השמנה, נשירת שיער, כתמים על העור והתפתחות מחלות שונות, או התחזקות בעיות שהיו קיימות בעבר. התינוקות שנולדים לאם שהתזונה וההתנהלות שלה לא היו מאוזנות, סובלים יותר ממחלות או רגישויות יתר במערכת הנשימה, מזיהומים באף, בגרון ובאוזניים, חוסר קשב וריכוז, בעיות בהתנהגות וחולשה.אלה הן רק חלק קטן מהתקלות אשר אנו חווים מהסיבות שהוזכרו. לא פעם אני שומע נשים שאומרות: "אני לא מבינה למה התינוק חולה כל הזמן. הרי אמרו , שאם אניק את הילד אני מספקת לו הגנה לזמן רב". ובכן, התשובה לכך מורכבת, כי אין ספק שהנקה יכולה ואמורה לספק לתינוק את התזונה המתאימה ביותר כיום,על מנת לשמור על תינוק בריא, באופן ששום תזונה חיצונית (מזון מוכן באבקה) לא ישווה לה. הנקה אמורה לתרום תזונה מאוזנת ביותר לתינוק, אך לא בערכים תזונתיים, אלא ברכיבים המסייעים לו לאזן את תפקודי מערכת ההגנה ואת איזון תפקודי התאים. למעשה, הנקה היא המשך ישיר של פעולת הזנת התינוק בדומה לתקופת ההריון, וכשם שהקפדנו על הריון בריא, כך יש להקפיד על התזונה בזמן ההנקה על מנת לאפשר גידול של תינוק בריא. אך הדגש הוא על השאלה, האם לאם יש את כל הנחוץ כדי לספק את צרכיה ואת צורכי העובר בכל שלבי ההריון. כפי שהזכרתי, מחקרים מראים על ירידה תלולה בערכיות חלב האם, ומכאן ניתן להסיק גם על תזונת העובר בכל זמן ההריון.

תאי הגזע הטבורי:
כיום, מדובר רבות על תאי גזע הנלקחים מהטבור, אשר בעתיד יוכלו לספק פתרון למחלות קשות. אך אין ספק שכדי להצליח בכך, איכות תאי הגזע חייבת להי
 
הדפסת מאמר הדפסת מאמר
עוד בערוץחומצה פוליתפעילות גופנית בזמן הריון
  אודות מפת האתר אתרים ברשת PPV קישורים שימושיים קישורים מומלצים
  מי אנחנו דף הבית יוגב - ברכות לכל אירוע הריון   רדיו candy crush saga
פרסם אצלנו מאמרים רדיו איקס - רדיו באינטרנט ברכות   דולה שירות מחשבים
  כתבו אלינו אינדקס בעלי מקצוע travelx - נופש ותיירות שירותי מחשוב   פורטל נשים ברכות ליום הולדת
לאתר החברה מחשבון הריון foodix - חיפוש מתכונים כרטיסי ברכה   שנה טובה חלונות כהים לרכב
    קופונים gapo - דף בית שימושי ראש השנה   מחשבון משכנתא
  רישום לאתר ppage - דף בית אישי    
    על האתר best100 - מאה האתרים הטובים        
           
לאתר של חברת פי.פי.וי. בילינג ישראל כל הזכויות שמורות פי.פי.וי. בילינג ישראל בע"מ 2009 © לאתר הברכות לאתר רדיו איקס לדף הבית השימושי gapo